Friluftsliv
(12.05.2009)

En skole for kunnskap, vennskap og friluftliv! Uansett hva slags yrkeskarriere du velger kan du begynne utdanningen på Knut Hamsun videregående skole. Skolen har et miljø der ansatte og elever trives og tar vare på hverandre. Med mange fritidsaktiviteter å tilby er det lagt tilrette for et aktivt og positivt ungdomsmiljø. Ingen trenger å føle seg alene.

Erlend Loe, Lou Chen og Vibeke Groven
(24.08.2010)

Lørdag 7. august under Hamsundagene, møtte avgangselev ved Knut Hamsun videregående skole, Lou Chen, den anerkjente og prisbelønte forfatteren, Erlend Loe.

Skoleoppstart 2010
(23.08.2010)

Et nytt skoleår er igang og elevene blir nå omtalt som "læringsarbeidere".

Her er 15 elever og et par lærere kommet opp til toppen av Jamtfjellet. Det er flott utsikt mot Skotsfjorden, som ligger 530 meter lenger nede, og strekker seg vestover mot Skotstind og Nordskot
(17.06.2010)

Onsdag i forrige uke dro årets kull av vgs-elever i Leinesfjord på årets siste gym-tur. Først syklet de aller fleste elevene og noen lærere fra Leinesfjord til Bogen, en strekning på 18-19 kilometer. Så ble syklene parkert i skjæringa og elever og lærere tok apostlenes hester fatt opp langs den bratte eggen fra Bogen til toppen av Jamtfjellet, som ligger 530 m over havet.

Brennviksanden 2010 1
(10.06.2010)

Hvert år har vi en fellesekskursjon for Vg1-elevene på stud.spes på Oppeid og i Steigen. Da drar vi til Brennvika i Steigen. Det er et område med lang sandstrand, sanddyner, heivegatasjon og bjørkeskog. Tema for ekskursjonen er SUKSESJON.

Martin tester 9- ruta
(01.06.2010)

28-30 mai var det duket for den årlige klatrehelgen for VG1 elevene ved KHVGS!

Sitat Sigurd Magne Winther no. 2