Guttene gjorde rent bord:
Knut Hamsun vgs - Meløy: 14 - 0
Fauske vgs - Knut Hamsun vgs: 2 - 3
Knut Hamsun vgs - Bodø vgs: 11 - 2
Bodin vgs - Knut Hamsun vgs 1 - 4
Et fantastisk lagspill og gode individuelle prestasjoner førte til et knallbra resultat!
Det var bare Bodin vgs som stilte lag i dameklassen, og det ble en skikkelig fight!
Jentene spilte uavgjort i første kamp, dermed måtte det to kamper til mot Bodin for å få en avgjørelse.
Kamp nummer 2 var jevn, men Knut Hamsun trakk det lengste strået og vant 2-1. I siste og avgjørende kamp var det et voldsomt press fra Bodin!
De gikk opp i ledelsen og dermed ble det utrolig spennende i siste omgang! Knut Hamsun holdt unna stormen mot mål, og da Anna Kristine Brugrand Sandberg ble felt og de ble straffe, var nervene utpå kroppen hos samtlige.
Anna fintet elegant ut målvakten, og dundret ballen opp i nett-taket, og sjelden har det blitt jublet så mye!
Presset de siste 5 minuttene var enormt, men damene holdt unna og vi greide 1-1. Dermed vant vi!
2 lag fra Hamarøy er dermed klare for NM i Askim 7-8 februar! Dette var stort! Hvis noen der ute vil sponse oss, tar vi hjertelig imot alt vi kan få!
Gjengen samlet til en liten hyllest på mandagen etter hjemkomsten
Gjengen samlet for å motta hyllest på skolen etter hjemkomsten
VI VIL TIL NM!!